Зелени Србије – Сремски Карловци

Сремски Карловци живе на обронцима Фрушке Горе и обали Дунава. Годинама Дунав више није плав, природа је болешљива, људи се све више разбољевају.

Положај Сремских Карловаца и стање у којем се налазе, очигледне су чињенице на чију аргументацију не треба губити време. Политичка промена у току ће вероватно бити вољна да процес пропадања и маргинализације заустави или бар успори, али је већ одавно достигнута тачка из које се пружа следећи избор: или овај положај прихватити као извесност и кренути путем елаборације затеченог стања, проналажења скривених потенцијала и снага које криза разоткрива мотивисаном оку без предрасуда или наставити досадашњу праксу ламентирања над сопственом судбином.

Неке од чињеница о Сремским Карловцима:
Број становника око 9000, бирачко тело око 4800, 10 политичких странака, две велике еколошке НВО и приличан број волонтера омладинац. Практично, Карловци су одраз политичко-економског стања у Србији у малом. Карловачка привреда је веома слаба, постоји велики број винара, воћара, пчелара и осталих пољопривредника. Неспорно је да су Сремски Карловци и туристичко место од изузетног значаја.

Објективно услови за самосталан наступ странке ЗЕЛЕНИ СРБИЈЕ постоје:

Број симпатизера и чланова се увећава и већ смо више него видљиви. Сремски Карловци, у току ове године већ град, представљају идеално место за промоцију и рад Европских Зелених Србије. Наравно да центар српске духовности и културе, образовни центар са педигреом и традицијом која се да обновити (процес који је већ лагано кренуо), као и изузетан географски положа дају могућност Сремским Карловцима да постану и ЕВРОПСКИ ЗЕЛЕНИ КАРЛОВЦИ.



Share
Коментари
  • Anonymous 17.04.2012 / 19:20

    Ајмо Карловчани !!! Још мало !

Додајте ваш коментар Услови коришћења сајта


Ваше име
Ваш емаил (опционо)
Ваш сајт (опционо)